محمد امین آجورلو چهارشنبه 20 دی 1396 02:38 ب.ظ نظرات ()
مقاله: قبیله آب شمالی


قبیله آب شمالی قبیله ای در قطب شمال است که کاملا از یخ ساخته شده و به همین دلیل یک مکان توریستی می باشد.
در این مقاله با دیگر ویژگی های این قبیله آشنا می شویم...

نویسنده: محمد امین آجورلو

مکان:  قطب شمال
نوع حکومت:  موروثی
رئیس دولت:  رئیس قبیله
واحد پول:  پول قبیله آب
رهبر:  دسنا و اسکا
اولین حضور:  استاد آب افزاری

اتحاد آب شمالی یک کشور مستقل است واقع در قطب شمال . پایتخت آن بسیار زیباست که از یخ ساخته شده است.
این قبیله پس جنگ صدساله به قدرت سیاسی و اقتصادی بزرگی تبدیل شد. این قبیله بر خلاف قبیله جنوبی آسیب چندانی ندید و هرگز توسط ملت آتش محاصره نشد.
مردم قبیله آب شمالی بسیار سنتی و روحانی هستند. در شمال به شکل گسترده ای آب افزاری آموزش داده می شود


تقسیمات:
پیش از جنگ صدساله، پیشینیان قبیله آب در مناطق گرمسیری که ساکن آن بودند به قطب شمال مهاجرت کردند. در آن جا، آن ها چند قبیله مستقل تشکیل دادند. در آخر گروهی از آب افزار ها برای ساختن پایتخت با هم متحد شدند. آن ها از محیط یخی برای خود معابد، روستا و خانه ایجاد کردند. اما بعد از مدتی گروهی به قبیله آب جنوبی رفتند تا قبیله جدیدی ایجاد کنند.


رابطه دو قبیله با هم:
برای تقویت پیوند ها و هماهنگی های سیاسی بین دو قبیله خانواده حاکم بر شمال، برای ازدواج به جنوب می رفتند. علاوه بر آن جشن ماه نور نیز برای ایجاد صلح بیشتر بین دو قبیله به وجود آمده است. جالب است بدانید آواتار کروک که 345 ق.ج متولد شده در همین جشن با آمی آشنا شد و با ازدواج کرد.

جنگ صدساله:
قبل جنگ صدساله قبیله آب یک شهر با دروازه باز بود که هرکسی می توانست وارد آن شود. اما زمانی که جنگ صدساله شروع شد برای آن یک دروازه ایجاد کردند و درواقع قبیله شمالی ارتباط خود را جهان و قبیله آب جنوبی قطع کرد.
زمانی که آواتار آنگ و دوستانش به این قبیله آمدند، فرمانده ژائو به این قبیله حمله کرد. او روح ماه را کشت. یوئه، پرنسس قبیله، زندگی خود را به "تویی" بخشید.
مردم قبیله آب شمالی
مردم قبیله:
پس از بنیان گذاری شهر جمهوری، از هر قبیله یک شورا انتخاب شد و بعضی از مردم به شهر جمهوری نقل مکان کردند.
سر انجام پس از اینکه یاکون چهره خود را برای شروع یک زندگی جدید تغییر داد، به قبیله آب شمالی رفت. او با یک زن ازدواج کرد و صاحب دو کودک به نام های اونالاک و تارلاک شد. اونالاک به صورت آشکار البته بدون هویت جنایت انجام می داد و تارلاک پنهانی.
عموما مردم قبیله آب شمالی روپوشی آبی به همراه شلوار و دستکش به تن می کنند.
نماد ملی قبیله آب شمالی
نماد ملی:
نماد ملی قبیله آب یک دایره شامل ماه نیمه دراز کشیده و سرخط افقی مانند موج داریا است که نشان دهنده رابطه "تویی(روح ماه)" و "لا(روح اقیانوس)" است.
فرهنگ مردم قبلیه آب شمالی
فرهنگ:
ظهور قبیله آب بر اساس عنصر آن یعنی آب است. این قبیله وابسته به گیاهان است و اکثر غذای مردم ماهی و سبزیجات است البته غذای مخصوص آن ها خرچنگ است که در جشن ها و مراسمات خورده می شود. مردم بر این باورند که راز های شخصی خود را نباید به کسی گفت.
مردان که می خواهند به زنان پیشنهاد ازدواج بدهند، ابتدا به آن ها یک گردنبند زینتی هدیه می دهند. در قطب شمال برخلاف قطب جنوب حق انتخاب همسر با والدین است.امیدوارم از این مقاله چیز های جدیدی درباره قبیله شمالی فهمیده باشید...